Rīgas Motormuzeja un Youngtimer Rally "Coffeetime"

Pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba jubilejas sezonas atklāšanas pasākums

Šī gada 8. maijā pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) Youngtimer Rally sekcijas viens no lielākajiem pasākumiem “Youngtimer Coffeetime”.

Dalību pasākumā apstiprinājuši jau 150 klasiskie automobiļi un motocikli. Kā interesantākos dalībniekus var minēt Citroën DS23, Lincoln Continental Collector’s Series, BMW 2800, Ferrari 456M GTA, Mazda RX-7 un 1939. gada NSU Osl 251 motociklu. Visu dalībnieku saraksts apskatāms mājas lapā: youngtimerrally.lv. Apskatīt dalībnieku krāšņos spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs sākot no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 15.00.

Arī šogad “Youngtimer Coffeetime”, sadarbībā ar “Turtle Wax”, norisināsies bērnu vēsturisko pedāļauto sacensības Biķernieku trasē, kas sāksies plkst. 14.00. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 cm. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Antīko Automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja sarūpētajiem pedāļauto.

“Ja iepriekšējos gados pie Rīgas Motormuzeja tikāmies Tēvu dienā, tad šogad kopā svinēsim arī Māmiņdienu,” stāsta Youngtimer Rally organizators Valts Ceplevičs. “Šogad, papildus lielajam tehnikas skaitam, būs arī ģimenēm draudzīgas aktivitātes. Māmiņām būs iespēja nofotogrāfēties īpašī sagatavotā foto stūrītī, bērniem būs muzeja pedagoģiskās daļas sagatavotas nodarbības un vēsturisko pedāļauto sacensības.”

“Youngtimer Coffeetime” mērķis ir pulcēt visus esošos un potenciālos dalībniekus, interesentus un klasisko auto entuziastus kopīgā pasākumā. Tā ir lieliska iespēja nepiespiestā atmosfērā un laiskā svētdienas noskaņojumā satikties, aprunāties, apskatīt spēkratus, veidot jaunus kontaktus un apmeklēt Rīgas Motormuzeju. Būs arī iespēja iegādāties Rīgas Motormuzeja suvenīrus un tematisko literatūru.

Kā jaunums būs Rīgas Motormuzeja jaunās nodarbības “Mazais mehāniķis” prezentēšana. Apmēram pusotru stundu ilgā nodarbība veidota divās daļās. Pirmajā daļā muzeja ekspozīcijā gan stāstījuma, gan spēļu veidā dalībniekus iepazīstināsim ar automobiļa rašanās vēsturi, tehnisko uzbūvi, dažādiem virsbūvju veidiem un aprīkojumu. Otrajā daļā stāstīsim par to, kā ideja par automobili pārtop rūcošā spēkratā, un aicināsim bērnus kopā ar vecākiem uzbūvēt savas ģimenes automobili. Nodarbības noslēgumā – “Mazā Mehāniķa” pārbaudījums, kuru nokārtojot bērni saņems “Mazā Mehāniķa” apliecību. Uz nodarbību ir jāpiesakās iepriekš. Papildu informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni + 371 67025858 vai rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kā vēsta pasākuma nosaukums, autentisko spēkratu atmosfēru papildinās arī dažādi kafijas tirgotāji un ēdinātāji: Kalve Coffee, VanCoffee, RollingCoffee, MunchSmash un CheFrance.