.

Atzīmējot Starptautisko senioru dienu, aicinām apmeklēt Rīgas Motormuzeju! Gaidīsim Jūs 30. septembrī. 

Dalībniekiem būs iespēja ne tikai iepazīt muzeja patstāvīgo ekspozīciju, bet arī ieskatīties muzeja slēgtajās telpās - spēkratu restaurācijas darbnīcās. Ekskursijas gida pavadībā sāksies plkst. 11:00 un plkst. 14:00.

Pasākuma dalībniekiem ieejas biļete 2.00 EUR. Dalībnieku skaits ierobežots, tādēļ aicinām seniorus savu dalību pasākumā pieteikt pa tālruni 67025858.

Sveicam visus skolotājus ar jaunā mācību gada sākumu!

Pedagogu rūpes par audzēkņu vispusīgu attīstību ir audzināšanas un izglītošanas procesa neatņemama sastāvdaļa. Lai pedagogs justos drošs un zinošs savā tiešajā darbā, Rīgas Motormuzejs un VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” šī gada 7. oktobrī aicina uz bezmaksas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides semināru “MUZEJS. SKOLA. DROŠĪBA.”, kas norisināsies Rīgas Motormuzejā (S. Eisenšteina iela 8, Rīga).

“MUZEJS. SKOLA. DROŠĪBA.” programma:

9.30-10.00 Reģistrācija, rīta kafija

10.00-10.45 Semināra ievads, Rīgas Motormuzeja un VAS CSDD aktualitātes izglītības jomā

11.00-12.00 Drošības jautājumi mācību saturā vispārējā izglītībā
                  Inese Bautre, Mihails Basmanovs, Skola2030 vecākie eksperti

12.10-13.10 Uz kompetences attīstību balstītā pieeja sociālajās zinībās un vēsturē – jaunas iespējas skolotājiem un muzejiem
                  Dr.paed., Mg.hist. Vilnis Purēns

13.10-14.00 Uzkodu pauze

14.00-15.30 Ekskursija un izzinošas aktivitātes Rīgas Motormuzejā Semināra noslēgums

15.30-16.00 Semināra noslēgums

Semināra noslēgumā pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas (8 stundas) apguvi.

Pieteikšanās semināram “MUZEJS. SKOLA. DROŠĪBA.” līdz 29. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu.

Vietu skaits ierobežots! Papildu informācijai zvaniet +371 67 025 858 vai rakstiet uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Uz tikšanos!

Andreja un Edītes Rodes izstāde „Darba augļi 2” no 2022. gada 16. septembra Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē.

Andreja un Edītes Rodes izstāde „Darba augļi 2’’ ir Latvijā unikāla tehnikas un mākslas simbioze, kad retro noskaņās vienkopus var aplūkot Andreja Rodes darbnīcā atdzimušos  pagājušā gadsimta 20.–30.gadu pasaules spilgtākos un dārgākos automobiļus, kurus papildina Edītes Rodes gleznas. „Vīram dzelži, man – otas un krāsas. It kā tik atšķirīgi, bet vienlaikus arī vienojoši. Jau trīsdesmit gadus mēs atbalstam viens otra aizraušanos,” stāsta Edīte.

Rīgas Motormuzejā ir aplūkojami pieci A. Rodes izcili restaurēti automobiļi un viens, kas šobrīd atrodas restaurācijas procesā, un šos automobiļus papildinās E. Rodes gleznas. Par galveno izstādes pērli var minēt 1938. gada Mercedes-Benz 320A un 1937. gada Horch 830 BL .

Vēl 90-to gadu sākumā tikai retais seno spēkratu entuziasts zināja Latvijas auto restauratora Andreja Rodes vārdu, bet šodien tas ir pazīstams daudzviet pasaulē. Andrejs Rode savā karosēriju firmā „Rode Ltd” trīsdesmit gadu laikā restaurējis vairāk nekā 45 automobiļus.

Par viņa darbu vizītkarti ir kļuvušas tieši 20.gs. 20.–30.gados izgatavotas ekskluzīvas vācu un amerikāņu automašīnas, kas šodien apskatāmas muzejos un privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā.

Izstāde „Darba augļi 2” ir veltīta Andreja cieņai pret seniem spēkratiem un Edītes degsmei pret gleznošanu. Šajā izstādē satiekas divas estētikas – grezni 20-to un 30-to gadu automobiļi un dabas skatu gleznas . Tā ir māksla gleznā un tehnikā, ko Rodes pāris izlolojis trīsdesmit gadu garumā.

 

 

Lieliska iespēja aplūkot mūsu muzeja kolekciju ne tikai no ārpuses, bet arī doties izbraucienā pa Biķernieku trase ar klasisku automobili!

14., 20. un 28 septembrī plist. 12:00 un 14:00

Piesakies pa tālruni +371 67025888.

Šo svētdien, 11. septembrī norisināsies Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) sezonas izstāžu formāta pasākumu noslēguma salidojums "Youngtimer Coffeetime 2022".

Dalību pasākumā apstiprinājuši jau gandrīz 100 klasiskie automobiļi un motocikli. Kā interesantākos dalībniekus var minēt Chevrolet Impala, Opel GT, BMW 3.0 CS, Datsun 240Z, Pontiac Firebird Esprit, Ferrari Mondial T un 1928. gada Chrysler Six72. Visu dalībnieku saraksts apskatāms mājas lapā: youngtimerrally.lv. Apskatīt dalībnieku krāšņos spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs sākot no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 15.00.

“Kā jau iepriekšējos gados, Tēvu dienā tiekamies pie Rīgas Motormuzeja Youngtimer Rally sekcijas  izstāžu formāta pasākumu noslēguma salidojumā” stāsta Youngtimer Rally organizators Valts Ceplevičs. “Arī šoreiz, papildus lielajam tehnikas skaitam, būs ģimenēm draudzīgas aktivitātes, par ko parūpēsies Rīgas Motormuzejs. Būs iespēja nofotogrāfēties īpašī sagatavotā foto stūrī, bērniem būs muzeja pedagoģiskās daļas sagatavota Tēvu dienas pastkaršu darbnīca un vēsturisko pedāļauto sacensības.” 

Kā tradīcija kļūst bērnu vēsturisko pedāļauto sacensības, kas norisināsies Biķernieku trasē un sāksies plkst. 13.00. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 cm. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Antīko Automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja sarūpētajiem pedāļauto. Pedāļauto balvas nodrošinās Rīgas Motormuzejs un Getz Nordic.  

Kā arī, plkst. 11:30 Rīgas Motormuzejā norisināsies jaunās bērnu grāmatas “Automobilis. Ātruma un drošības vēsture.” prezentācija kopā ar grāmatas autoru Paulu Timrotu un mākslinieci Ilzi Vītoliņu. Prezentācijas beigās bērniem būs iespēja piedalīties īsā ekskursijā caur muzeju kopā ar autoru, kā arī būs iespēja nopirkt jauno grāmatu Rīgas Motormuzeja suvenīru veikalā un āra teltī.  

“Youngtimer Coffeetime” mērķis ir pulcēt visus esošos un potenciālos dalībniekus, interesentus un klasisko auto entuziastus kopīgā pasākumā. Tā ir lieliska iespēja nepiespiestā atmosfērā un laiskā svētdienas noskaņojumā satikties, aprunāties, apskatīt spēkratus, veidot jaunus kontaktus un apmeklēt Rīgas Motormuzeju. Būs arī iespēja iegādāties Rīgas Motormuzeja suvenīrus un tematisko literatūru.

Tāpat kā pavasara pasākums, arī his būs veltīts Ukrainas atbalstam. Tādēļ, no katras dalības maksas daļa tiks ziedota biedrībai Agendum (Twitterkonvojs), kas Ukrainas aizstāvjus nodrošina ar autotransportu. 

Kā vēsta pasākuma nosaukums, autentisko spēkratu atmosfēru papildinās arī dažādi kafijas tirgotāji un ēdinātāji: VanCoffee, RollingCoffee, Bubble Tea Riga, Kebab Factory un MunchSmash.

Ir 1. septembris un sākas jaunais mācību gads, un visi skolēni dodas skolas gaitās. Katram skolēnam ceļš uz skolu ir interesants un citādāks - kurš iet ar kājām, brauc ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, kuru vecāki pavada ar auto līdz skolai. Kāds ik rītu sveicina kaimiņa kaķi uz palodzes, cits skaita svītras uz gājēju pārejas vai mācās pa ceļam ieraudzītās ceļazīmes. Un mums, Rīgas Motormuzejam, interesē, kāds ir jauno satiksmes dalībnieku ceļš uz skolu!

Tāpēc ikviens skolēns ir aicināts piedalīties zīmējumu konkursā “Drošs ceļš uz skolu”! 

Uzzīmē savu ceļu uz skolu, parādot kādas ceļa zīmes un satiksmes apzīmējumus, un citus ceļu satiksmes dalībniekus pamani pa ceļam. 

Dalībnieki var sagatavot vienu vai vairākus darbus. Tie konkursa norises laikā, no 1. līdz 21. septembrim, jānosūta uz muzeja e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai jāiesniedz Rīgas Motormuzeja kasē. Iesniedzot darbu, norādiet autora vārdu, uzvārdu, vecumu, vecāka vai aizbildņa tālruņa numuru vai e-pasta adresi. 

Interesantāko zīmējumu autori saņems balvas no Rīgas Motormuzeja! 

Zīmējumi tiks vērtēti trīs grupās: bērni līdz 6 gadu vecumam, 1. - 4. klašu skolēni un 5. - 12. klašu skolēni.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 23. septembrī. Labākos darbus publicēsim sociālajos tīklos!

Saistībā ar FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposma Ferratum World RX of Rīga-Latvia norisi CSDD Biķernieku Trasē 3. un 4.semptembrī, Rīgas Motormuzejs aicina izmēģināt savas prasmes rallijkrosa trasē!

Apmeklē Rīgas Motormuzeju laika posmā no 31.augusta līdz 9.septembrim un piedalies Simulatoru RX čempionātā! Papildus apmeklējuma biļetei iegādājies simulatora biļeti, reģistrējies pie darbinieka un izmēģini savas prasmes rallijkrosa trasē. Ātrākie braucēji no katras grupas saņems balvas no Motormuzeja!  

Ieskaites grupas: 

Līdz 18 gadu vecumam

18 – 40 gadu vecumam

Virs 40 gadu vecuma

 

Dalības skaits čempionātā nav ierobežots.

 

Rezultāti tiks paziņoti 11.septembrī  Youngtimer Coffeetime pasākumā pie Rīgas Motormuzeja!

 

Rīgas Motormuzejs 1. septembrī aicina mazos un lielos skolēnus, papildus muzeja apmeklējumam, piedalīties aktivitātē “Drošs ceļš uz skolu”!

Katru gadu, sākoties jaunajam mācību gadam, ir ļoti svarīgi jaunajiem satiksmes dalībniekiem atgādināt par drošu pārvietošanos ielās. Negadījumi uz ielām joprojām notiek gan bērnu neuzmanības un  nezināšanas, gan pārgalvības dēļ. 

Tāpēc muzeja darbinieki aicina dalībniekus piedalīties interesantās un izglītojošās aktivitātēs, kur pastāstīs un parādīs kā droši braukt ar velosipēdu, pareizi uzstādīt lukturus un atstarotājus, un kā vilkt drošības vestes un ķiveres. Bērniem būs iespēja mācīties kā pārbaudīt velosipēdu, lai tas būtu drošs ceļu satiksmē. 

Ar mazākiem bērniem pārrunāsim svarīgākos ceļu satiksmes noteikumus, izspēlējot tos uz improvizēta ceļa. Būs pieejamas dažādas krāsošanas un zīmēšanas aktivitātes, kā arī zinošākajiem un centīgākajiem tiks pasniegtas balviņas. 

Mazie un lielie skolēni ar ģimenēm aicināti piedalīties aktivitātēs visas dienas garumā no plkst. 12:00 līdz plkst. 17:00 vakarā. Aktivitātes norisināsies muzeja āra terasē, kur nokļūt varēs caur muzeja ekspozīciju.

Sestdien, 13. augustā, norisināsies ikgadējais Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais starptautiskais seno spēkratu salidojums “Rīga Retro” par godu kluba 50 gadu jubilejai. Šogad muzeja pagalmu pierūcinās vairāk nekā 100 dažādu laiku, veidu un stilu senie spēkrati.

Seno spēkratu salidojums “Rīga Retro” ataino vairāk kā 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē. Tā dalībnieki iedalīti vairākās grupās – pirms un pēc kara motocikli un automašīnas, padomju tehnika, un youngtimer. Arī šogad piedalīsies ne tikai vietējie entuziasti, bet arī dalībnieki no Igaunijas un Lietuvas.

Senie spēkrati būs aplūkojami pie Rīgas Motormuzeja no plkst. 09:00 līdz 12:00, un tad tie dosies braucienā uz Kokmuižu, kur šogad arī tiks atzīmēta Latvijas Antīko automobiļu kluba 50 gadu jubileja. Spēkratus būs iespējams redzēt arī Valmierā, kur plkst. 14:00 parādes braucienā tie dosies caur pilsētu maršrutā Tērbatas, Lāčplēša un Rīgas iela.

Šis gads nav izņēmums, kad salidojuma dalībniekus un apmeklētājus priecēs vairākas retro tehnikas “pērles” – kā senākais spēkrats jāpiemin franču motocikls Clement 1 3/4 hp (1903), tāpat arī no motocikliem vēl jāpiemin 1924.gada Triumph Type S.D. un 1932.gada Harley-Davidson 32V. Pirmskara automobiļu kolekcijā izceļami būtu Fiat Typ 2 (1911), Franklin 9B (1921), Steyr Super 120 Gläser (1935), Cord 812 Supercharged Westchester Sedan (1937), Packard Twelve 1608 Convertible (1938) un Bentley Le Mans Special (1951). Padomju tehnikas interesantākie modeļi būs 1948.gada Moskvich 400 un Tartu būvētais autobuss TA 6-1 (1958). No youngtimeriem ievērības cienīgi būs 1957.gada Oldsmobile 88, 1965.gada Mercedes-Benz 300SE, 1971.gada Alfa Romeo GTV un 1987.gada BMW M3.

Kokmuižas pils kompleksā interesentiem papildus senajiem spēkratiem būs iespēja apskatīt grafiskā dizainera Olafa Cepleviča darbu retrospekciju „Auto plakātos”. Izstādē būs eksponēti dažādu auto pasākumu un sporta sacensību plakāti, afišas un bukleti. Ceplevičs ir labi pazīstams klasisko auto entuziastu vidū, jo radījis lielu daļu no Latvijas Antīko automobiļu kluba plakātiem un atklātnēm.

Pasākums Kokmuižā būs atvērts apmeklētājiem bez maksas. Pasākumā uzstāsies Normunds Rutulis un Kalna ielas muzikanti, kā arī būs dažādi ēdinātāji. Apmeklētāji aicināti ierasties sākot no plkst. 15:00, un pasākums norisināsies līdz vēlai nakts stundai.

Rīgas Motormuzejs turpina iesākto “Ģimeņu dienu” pasākumu sēriju. Muzejs aicina ģimenes ar bērniem sestdienu, 27. augustu, pavadīt izglītojošā un aizraujošā veidā, piedaloties speciāli ģimenēm sagatavotā nodarbībā par automobiļu reģistrācijas numura zīmēm un iepazīt muzeja seno spēkratu pasauli.

Augusta “Ģimeņu dienas” dalībnieki uzzinās daudz interesantu faktu par auto numura zīmēm, Rīgā pirmā numura zīme tika izsniegta tālajā 1904. gadā. Tā bija balta metāla plāksnīte ar melnu ciparu 1.

Pēc tam nodarbības dalībnieki dosies apskatīt muzeja ekspozīciju. Noslēgumā bērnus priecēs un izklaidēs viktorīnas, spēles un balviņas.

Arī citas šā gada “Ģimeņu dienas” būs veltītas kādam īpašam vēstures notikumam vai eksponātam. Gaidām ciemos ģimenes ar bērniem, vecvecākus ar mazbērniem un draugiem.

Informācija:

 • Nodarbības laiks no plkst. 11:00 līdz 14:00
 • Ieteicamais vecums no 5 gadiem
 • Nodarbības maksa: pieaugušajiem- 5 EUR, bērniem -2 EUR
 • Jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 67025858.

Darba pienākumi

 • ekskursiju vadīšana un informācijas sniegšana muzeja apmeklētājiem
 • izstāžu zāles un interaktīvo informācijas iekārtu uzraudzība
 • dalība izstāžu un citu muzeja pasākumu organizēšanā

Zināšanas un prasmes

 • interese un izpratne par tehniku un vēsturi
 • ļoti labas komunikācijas un prezentācijas prasmes
 • latviešu valodas zināšanas augstākajā pakāpē, labas svešvalodu zināšanas
 • vēlama augstākā izglītība (var būt students)
 • prasme darbā ar datoru (MS Office)
 • obligāta prasība pretendentiem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts

Mēs piedāvājam

 • interesantu darbu un iespēju līdzdarboties Rīgas Motormuzeja attīstībā
 • maiņu darba laiku pēc iepriekš saskaņota grafika
 • mūsdienīgu darba vidi, veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas
 • darba algu no 6,30 līdz 7,30 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas

 

Pieteikties

https://csdd.staffinhr.com/apply/gids-rigas-motormuzejs