TEHNISKI RADOŠĀS DARBNĪCAS

ATLECOŠĀ BUMBIŅA

Ķīmijas novirziens

Dalībnieki uzzinās daudz jauna par gumijas īpašībām un kā laika gaitā attīstījušās automobiļu riepas. Darbnīcas ietvaros būs iespēja izveidot savu atlecošo bumbiņu un pēc nodarbības ņemt to līdzi.

No 6 gadu vecuma

VĒJA ĢENERATORS

Fizikas novirziens

Ļauj dalībniekiem izgatavot unikālus vēja ģeneratora spārnus un izmēģināt tos mākslīgā vēja apstākļos, piedaloties īpašās komandu sacensībās. Dalībnieki uzzina ne tikai par vēja enerģiju un faktoriem, kas to ietekmē, bet arī par spārnu īpašībām un to, kā dažādu spārnu formas ietekmē sasniegto rezultātu.

No 7 gadu vecuma

ELEKTROMOTORI

Fizikas novirziens

Vai zināji, ka elektromobiļi radušies jau 19.gadsimtā un tie ļauj samazināt gaisa piesārņojumu un satiksmes radīto troksni pilsētās? Tehniski radošās darbnīcas ietvaros dalībnieki uzzina vairāk par elektromotoriem un to darbības principu. Praktiskas darbošanās ietvaros, izmantojot iegūtās zināšanas, dalībnieki paši varēs izveidot savu homopolāro motoru.

No 12 gadu vecuma

EDISONA EKSPERIMENTS

Fizikas novirziens

Ļauj dalībniekiem iejusties pasaulslavenā izgudrotāja Tomasa Edisona lomā un izveidot elektrisko spuldzīti, uzzināt daudz jauna par automobiļu lukturu rašanās vēsturi, kā arī noskaidrot, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons.

No 12 gadu vecuma

PAPILDUS INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS