Bijušā F1 braucēja Keke Rosberga ARVW rekordautomobilis

TEHNISKU IEMESLU DĒĻ CETURTDIEN, 19.OKTOBRĪ MUZEJS ATVĒRTS NO PLKST. 14:00 LĪDZ 18:00
DUE TO TECHNICAL REASONS THURSDAY OCTOBER 19 MUSEUM OPEN FROM 2:00 PM TILL 6:00 PM
ПО ТЕХНИЧЕСКИМ ПРИЧИНАМ В ЧЕВЕРГ 19 ОКТЯБРЯ МУЗЕЙ БУДЕТ ОТКРЫТ С 14.00 ДО 18.00

Aizvadītajā nedēļā par Pasaules F1 čempionu tika kronēts Niko Rosbergs. Viņa tēvs – Keke Rosbergs, Pasaules F1 čempiona titulu ieguva pirms 34 gadiem, 1982.gadā.

Interesanti, ka Keke Rosbergs bija arī ARVW (Aerodynamic Research Volkswagen) rekordauto pilots. Šādu unikālo rekordautomobili izgatavoja, lai pētītu saistību starp automobiļa aerodinamiskajām īpašībām un degvielas patēriņu pie lieliem ātrumiem. Aerodinamiskais koeficients 0,15 ļāva panākt degvielas patēriņu 6l/100 km pie ātruma 250 km/h.

Pasaules ievērību un ātrākā dīzeļautomobiļa pasaulē titulu ARVW izpelnījās 1980. gadā, attīstot 362 km/h lielu ātrumu.

Rīgas Motormuzejā ir apskatāms ARVW rezerves rekordauto, kas ekspozīcijā atrodas jau kopš pirmās muzeja darbības dienas. 1989. gadā Volkswagen koncerns šo automobili atved uz Rīgu un deponē muzejā par godu tā atklāšanai.

Foto: Rīgas Motormuzeja arhīvs, Stiftung/Foundation AutoMuseum Volkswagen, Wolfsburg