Andreja un Edītes Rodes izstāde „Darba augļi 2’’

Andreja un Edītes Rodes izstāde „Darba augļi 2” no 2022. gada 16. septembra Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē.

Andreja un Edītes Rodes izstāde „Darba augļi 2’’ ir Latvijā unikāla tehnikas un mākslas simbioze, kad retro noskaņās vienkopus var aplūkot Andreja Rodes darbnīcā atdzimušos  pagājušā gadsimta 20.–30.gadu pasaules spilgtākos un dārgākos automobiļus, kurus papildina Edītes Rodes gleznas. „Vīram dzelži, man – otas un krāsas. It kā tik atšķirīgi, bet vienlaikus arī vienojoši. Jau trīsdesmit gadus mēs atbalstam viens otra aizraušanos,” stāsta Edīte.

Rīgas Motormuzejā ir aplūkojami pieci A. Rodes izcili restaurēti automobiļi un viens, kas šobrīd atrodas restaurācijas procesā, un šos automobiļus papildinās E. Rodes gleznas. Par galveno izstādes pērli var minēt 1938. gada Mercedes-Benz 320A un 1937. gada Horch 830 BL .

Vēl 90-to gadu sākumā tikai retais seno spēkratu entuziasts zināja Latvijas auto restauratora Andreja Rodes vārdu, bet šodien tas ir pazīstams daudzviet pasaulē. Andrejs Rode savā karosēriju firmā „Rode Ltd” trīsdesmit gadu laikā restaurējis vairāk nekā 45 automobiļus.

Par viņa darbu vizītkarti ir kļuvušas tieši 20.gs. 20.–30.gados izgatavotas ekskluzīvas vācu un amerikāņu automašīnas, kas šodien apskatāmas muzejos un privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā.

Izstāde „Darba augļi 2” ir veltīta Andreja cieņai pret seniem spēkratiem un Edītes degsmei pret gleznošanu. Šajā izstādē satiekas divas estētikas – grezni 20-to un 30-to gadu automobiļi un dabas skatu gleznas . Tā ir māksla gleznā un tehnikā, ko Rodes pāris izlolojis trīsdesmit gadu garumā.