20. GADU VIEGLIE AUTOMOBIĻI UN MOTOCIKLI

Rīgas Motormuzeja 1920.gadu auto kolekcija stāsta par laiku, kad auto ir iekarojis stabilu vietu sabiedrības dzīvē. Veidojas lielie autobūves uzņēmumi. Automobilis kļūst par ekonomikas virzītājspēku.
Spilgtākie eksponātiSelve 12/50
Fiat 503
Buick Six series 116 mod.27
Gadi1924. – 1934. gadi

Auto - cilvēka draugs

Auto ir iekarojis stabilu vietu sabiedrības dzīvē. Veidojas lielie autobūves uzņēmumi. Automobilis kļūst par ekonomikas virzītājspēku.

Pirmā pasaules kara šausmām beidzoties, izpostītajā Latvijā auto skaits bija pavisam niecīgs – civilajā jomā tika ekspluatēti vien seši automobiļi. 20. gadu vidū pasaules, arī Latvijas, tautsaimniecībai atspirgstot, auto skaits ievērojami palielinājās, un 30.gadu sākumā kopējais automobiļu skaits valstī jau tuvojās četriem tūkstošiem. To sekmēja arī automobiļu un motociklu ražotāju pārstāvniecības, kas Latvijā sāka parādīties pagājušā gadsimta 20. gados. Auto bija iekarojis stabilu vietu sabiedrības dzīvē.

Vieglos auto Latvijā galvenokārt ieveda no ASV, mazāk no Eiropas. Tāpēc arī muzeja 20. gadu ekspozīcijā ir apskatāmi galvenokārt aizjūras spēkrati – vienkāršie, lētie Chevrolet un Ford, vidējās klases Buick, kā arī Eiropā ražotie Renault un FIAT automobiļi.