Rīgas Motormuzeja rekonstrukcija – ceļā uz izcilību

CSDD Rīgas Motormuzejs pēc vērienīgas rekonstrukcijas tika atvērts 2016. gada 1. jūlijā, kļūstot par Baltijā lielāko un modernāko vēsturisko spēkratu muzeju.

Pēc vērienīgās rekonstrukcijas muzeja iekštelpas ir pilnībā pārbūvētas atbilstoši mūsdienu prasībām, iegūstot plašākas, kvalitatīvākas ekspozīcijas telpas, labiekārtotu un patīkamu vidi, kā arī ērtu pieejamību ikvienam apmeklētājam. Muzeja ekspozīcija veidota kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto un cilvēces vēsturē. Ekspozīcija izvietota trīs stāvos vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 unikāli automobiļi, motocikli un velosipēdi.

Rekonstrukcijas laikā muzeja krājumi ir papildināti ar vairākiem nozīmīgiem jaunieguvumiem un restaurētiem spēkratiem, no kuriem lielākā daļa būs redzami arī atjaunotajā muzeja ekspozīcijā. To skaitā pasaulē pirmās automašīnas Benz Patent Motorwagen replika, čehu lepnums 1949. gada TATRA 87 un austriešu-vācu kopdarbs, 1938. gada sporta kabriolets STEYR 220 Gläser Sport Cabrio, latvieša Augusta Krastiņa 1903. gadā ASV radītā automašīna Krastin auto, 1930. gada Cadillac V8 jeb prezidenta Kārļa Ulmaņa auto “dvīņubrālis” un citi jaunumi.

Jaunajā RMM ekspozīcijā ir skatāma arī unikālu, lielākoties Latvijā ražotu vēsturisko radioaparātu un tālruņu kolekcija, ko muzeja rīcībā nodevis Lattelecom.

Dinamisku muzeja darbību nodrošina atsevišķa maināma izstāžu zāle, kā arī modernas konferenču telpas. Apmeklētāju ērtībai darbojas arī kafejnīca un ir pieejams bērnu rotaļu laukums. Skolēniem ir iespēja apgūt ceļu satiksmes noteikumus, autobūves vēsturi un tehniku RMM muzejpedagoģijas klasē.

Muzeja ēkas rekonstrukciju īstenojuši arhitektu birojs SIA Arhis Arhitekti un būvnieki SIA Skonto būve, bet ekspozīcijas dizainu veidojuši SIA H2E.

 


 

Galerija - Muzeja ēkas rekonstrukcija

Galerija - Jaunās muzeja ekspozīcijas dizaina izveides aizkadri