.

Sestdien, 13. augustā, norisināsies ikgadējais Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais starptautiskais seno spēkratu salidojums “Rīga Retro” par godu kluba 50 gadu jubilejai. Šogad muzeja pagalmu pierūcinās vairāk nekā 100 dažādu laiku, veidu un stilu senie spēkrati.

Seno spēkratu salidojums “Rīga Retro” ataino vairāk kā 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē. Tā dalībnieki iedalīti vairākās grupās – pirms un pēc kara motocikli un automašīnas, padomju tehnika, un youngtimer. Arī šogad piedalīsies ne tikai vietējie entuziasti, bet arī dalībnieki no Igaunijas un Lietuvas.

Senie spēkrati būs aplūkojami pie Rīgas Motormuzeja no plkst. 09:00 līdz 12:00, un tad tie dosies braucienā uz Kokmuižu, kur šogad arī tiks atzīmēta Latvijas Antīko automobiļu kluba 50 gadu jubileja. Spēkratus būs iespējams redzēt arī Valmierā, kur plkst. 14:00 parādes braucienā tie dosies caur pilsētu maršrutā Tērbatas, Lāčplēša un Rīgas iela.

Šis gads nav izņēmums, kad salidojuma dalībniekus un apmeklētājus priecēs vairākas retro tehnikas “pērles” – kā senākais spēkrats jāpiemin franču motocikls Clement 1 3/4 hp (1903), tāpat arī no motocikliem vēl jāpiemin 1924.gada Triumph Type S.D. un 1932.gada Harley-Davidson 32V. Pirmskara automobiļu kolekcijā izceļami būtu Fiat Typ 2 (1911), Franklin 9B (1921), Steyr Super 120 Gläser (1935), Cord 812 Supercharged Westchester Sedan (1937), Packard Twelve 1608 Convertible (1938) un Bentley Le Mans Special (1951). Padomju tehnikas interesantākie modeļi būs 1948.gada Moskvich 400 un Tartu būvētais autobuss TA 6-1 (1958). No youngtimeriem ievērības cienīgi būs 1957.gada Oldsmobile 88, 1965.gada Mercedes-Benz 300SE, 1971.gada Alfa Romeo GTV un 1987.gada BMW M3.

Kokmuižas pils kompleksā interesentiem papildus senajiem spēkratiem būs iespēja apskatīt grafiskā dizainera Olafa Cepleviča darbu retrospekciju „Auto plakātos”. Izstādē būs eksponēti dažādu auto pasākumu un sporta sacensību plakāti, afišas un bukleti. Ceplevičs ir labi pazīstams klasisko auto entuziastu vidū, jo radījis lielu daļu no Latvijas Antīko automobiļu kluba plakātiem un atklātnēm.

Pasākums Kokmuižā būs atvērts apmeklētājiem bez maksas. Pasākumā uzstāsies Normunds Rutulis un Kalna ielas muzikanti, kā arī būs dažādi ēdinātāji. Apmeklētāji aicināti ierasties sākot no plkst. 15:00, un pasākums norisināsies līdz vēlai nakts stundai.

Rīgas Motormuzejs turpina iesākto “Ģimeņu dienu” pasākumu sēriju. Muzejs aicina ģimenes ar bērniem sestdienu, 27. augustu, pavadīt izglītojošā un aizraujošā veidā, piedaloties speciāli ģimenēm sagatavotā nodarbībā par automobiļu reģistrācijas numura zīmēm un iepazīt muzeja seno spēkratu pasauli.

Augusta “Ģimeņu dienas” dalībnieki uzzinās daudz interesantu faktu par auto numura zīmēm, Rīgā pirmā numura zīme tika izsniegta tālajā 1904. gadā. Tā bija balta metāla plāksnīte ar melnu ciparu 1.

Pēc tam nodarbības dalībnieki dosies apskatīt muzeja ekspozīciju. Noslēgumā bērnus priecēs un izklaidēs viktorīnas, spēles un balviņas.

Arī citas šā gada “Ģimeņu dienas” būs veltītas kādam īpašam vēstures notikumam vai eksponātam. Gaidām ciemos ģimenes ar bērniem, vecvecākus ar mazbērniem un draugiem.

Informācija:

 • Nodarbības laiks no plkst. 11:00 līdz 14:00
 • Ieteicamais vecums no 5 gadiem
 • Nodarbības maksa: pieaugušajiem- 5 EUR, bērniem -2 EUR
 • Jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 67025858.

Darba pienākumi

 • ekskursiju vadīšana un informācijas sniegšana muzeja apmeklētājiem
 • izstāžu zāles un interaktīvo informācijas iekārtu uzraudzība
 • dalība izstāžu un citu muzeja pasākumu organizēšanā

Zināšanas un prasmes

 • interese un izpratne par tehniku un vēsturi
 • ļoti labas komunikācijas un prezentācijas prasmes
 • latviešu valodas zināšanas augstākajā pakāpē, labas svešvalodu zināšanas
 • vēlama augstākā izglītība (var būt students)
 • prasme darbā ar datoru (MS Office)
 • obligāta prasība pretendentiem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts

Mēs piedāvājam

 • interesantu darbu un iespēju līdzdarboties Rīgas Motormuzeja attīstībā
 • maiņu darba laiku pēc iepriekš saskaņota grafika
 • mūsdienīgu darba vidi, veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas
 • darba algu no 6,30 līdz 7,30 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas

 

Pieteikties

https://csdd.staffinhr.com/apply/gids-rigas-motormuzejs

 

17. jūlijā Biķernieku trasē norisināsies autošosejas sacensības “Rīgas Motormuzeja kauss 2022”, kur sacensību ietvaros uz starta stāsies Volga, Formula, VAZ, ABC RACE un Youngtimer klases. Spraigas cīņas un elpu aizraujoši momenti gaidāmi visos sacensību braucienos, kuros kopā uz starta izies vairāk kā 50 automašīnas.

Pasākums būs īpaši draudzīgs ne vien autosporta faniem, bet arī vēsturisko auto entuziastiem un ģimenēm ar bērniem. Pasākumu ietvaros šogad būs aplūkojama Youngtimer spēkratu izstāde, kuri ne tikai būs apskatāmi izstādes formātā, bet arī dosies sprinta sacensību braucienā pa Biķernieku trasi.

Rīgas Motormuzejs turpina tradīciju – sacensību ietvaros uz starta līnijas stāsies klasisko pedāļauto sacensības bērniem. uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 cm. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Latvijas Antīko automobiļu klubs un Rīgas Motormuzejs sarūpētajiem pedāļauto.

Rīgas Motormuzejs sacensību apmeklētājiem nodrošinās vizināšanu pa Biķernieku trasi ar slaveno RAF autovilcienu. Interesntiem lūgums ierasties pirms norādītajiem laikiem pie trases vārtiem (pretī starta mājai), kur būs novietots autovilciens:

12:00 Viens aplis
12:35 Viens aplis
13:15 Viens aplis
14:00 - 15:00 (līdz Youngtimer pirmā brauciena startam)
16:30 Viens aplis
17:10 Viens aplis
18:00 - 19:00 Pēc sacensību Finiša


Pasākuma laikā pie Biķernieku trases galvenajiem vārtiem norisināsies arī (AAK) Senlietu kolekcionāru un restaurātoru saiets. Šis ir tradicionāls restauratoru, kolekcionāru un retro lietu cienītāju pasākums ar iespēju satikt hobija domubiedrus, dalīties pieredzē par dažādu priekšmetu restaurāciju, papildināt savas kolekcijas ar jauniem eksponātiem, vai arī vienkārši iegūt kādu senu sadzīves priekšmetu, gleznu vai vāzi sava mitekļa interjeram.

Sacensībās kā ierasts viesosies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19. kaujas nodrošinājuma bataljons – pasākuma apmeklētājiem piedāvājot iespēju tuvāk iepazīt kaujas tehniku un aplūkot kaujas ieroču ekspozīciju.

Pasaulē pirmais grilu un cepšanas iekārtu ražotājs WEBER iepriecinās kādu no sacensību dalībniekiem ar specbalvu – īpašu jubilejas grilu, kā arī dāvās iespēju kādam no apmeklētājiem mājās doties ar jaunu WEBER grilu.

Skatītāju biļetes varēs iegādāties sacensību dienā kasēs pie ieejas trasē.

Skatītāju biļetes cena 5,- euro, bet bērniem līdz 12.g.v. ieskaitot un invalīdiem – ieeja būs bezmaksas. Uzrādot sacensību aproci apmeklē Rīgas Motormuzeju 17. jūlijā ar 50% atlaidi.

“Rīgas Motormuzeja kauss” atbalsta Weber, Jacob’s Creek, CareClinic, Kartinga nams XL Riga un Rīgas Motormuzejs.

Turpinot tradīciju, aicinām apmeklēt “Ģimeņu dienu” Rīgas Motormuzejā! Sestdien, 30. jūlijā, gaidīsim ciemos ģimenes, vecvecākus ar mazbērniem un draugus uz kārtējo nodarbību, kuras tēma šoreiz būs - “Auto riteņi, riepas un stūres”.

Ģimeņu dienas dalībniekiem būs interesanti dzirdēt stāstu par spēkratu vēsturi no pirmajiem koka riteņiem līdz pilngumijas un pneimatiskajām riepām, kā arī par riepu protektoriem.

Vēlāk visi kopā dosimies apskatīt muzeja ekspozīciju. Bērnus aizraus spēles, viktorīna, uzdevumi un citas izklaides.

 

Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 67025858. Vietu skaits ierobežots.

Informācijai:

 • Nodarbības laiks no 11:00 līdz 14:00
 • Dalības maksa: pieaugušajiem - 5 EUR, bērniem – 2 EUR.
 • Nodarbība notiek latviešu valodā.
 • Ieteicamais vecums bērniem no 5 gadiem.

 

Galvenie darba pienākumi

 • ekskursiju vadīšana un informācijas sniegšana muzeja apmeklētājiem
 • izstāžu zāles un interaktīvo informācijas iekārtu uzraudzība
 • dalība izstāžu un citu muzeja pasākumu organizēšanā

 

Zināšanas un prasmes

 • interese un izpratne par tehniku un vēsturi
 • ļoti labas komunikācijas un prezentācijas prasmes
 • latviešu valodas zināšanas augstākajā pakāpē, labas svešvalodu zināšanas
 • vēlama augstākā izglītība (var būt students)
 • prasme darbā ar datoru (MS Office)
 • obligāta prasība pretendentiem ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāts

 

Mēs piedāvājam

 • interesantu darbu un iespēju līdzdarboties Rīgas Motormuzeja attīstībā
 • maiņu darba laiku pēc iepriekš saskaņota grafika
 • mūsdienīgu darba vidi, veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas
 • darba algu no 6,00 līdz 6,30 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas

 

Pieteikšanās līdz 2022. gada 29. maijam

 

Pieteikties

https://csdd.staffinhr.com/apply/gids-rigas-motormuzejs

28. maijā Rīgas Motormuzejs aicina uz speciāli ģimenēm veltītu notikumu- “Ģimeņu dienas”. Šoreiz pasākuma tēma būs – “Automobiļu aprīkojums”. Aicinām uz interesantu un izglītojošu nodarbību, ekskursiju un spēlēm.  Muzejs gaida ciemos visus interesentus – bērnus ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem.

Ģimeņu dienas dalībnieki uzzinās to, kas ir auto aprīkojums, kāpēc tas ir nepieciešams. Apskatīsim arī spēkratu skaņu signālu attīstību. Interesi izraisīs arī auto logu tīrītāju, radio, pagrieziena rādītāju vēsture. Pēc nodarbības visi kopā dosimies ekskursijā. Vēlāk spēlēsim spēles, minēsim uzdevumus.

 

Informācijai:

 • Nodarbības laiks no 11:00 – 14:00
 • Dalības maksa: pieaugušajiem- 5,00 eiro, bērniem – 2,00 eiro
 • Pasākums notiek latviešu valodā
 • Iepriekš jāpiesakās pa tālruni +371 67025858

 

2022. gada 20. maijā plānotais šīs sezonas pirmais tematiskais Youngtimer pasākums tiek pārcelts uz 27. maiju Biķernieku trasē, kopā ar Youngtimer trases treniņu. Pasākumam aicināti pieteikties klasiskie zviedru auto un motocikli un ierobežotā skaitā arī retāk sastopami modernie modeļi. Atbilstoši tematikai nodrošināsim muzikālo noformējumu un virtuvi.

Reģistrācija līdz 25. maijam - https://youngtimerrally.lv/event/youngtimer-zviedru-vakars-2022/

Norises vieta: Biķernieku trases boksi, iebraukšana caur 5. vārtiem un tuneli. Informācija būs mājaslapā.
Pasākuma norieses laiks no 17.30 – 21.30
Dalībniekiem un skatītājiem pasākums bez maksas.

Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Informācija par akciju Eiropas valstīs ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai.

Rīgas Motormuzejs būs atvērts jau no 10:00 līdz pat pusnaktij. Šogad, sadarbībā ar ziedot.lv, ieeja muzejā būs pret finansiāliem ziedojumiem Ukrainas atbalstam. Papildus no 17:00 būs iespēja apskatīt ZAZ spēkratu izstādi, kā arī baudīt ukraiņu nacionālo virtuvi.