Jaunajā filmā “Homo Novus” būs skatāma kolorīta seno spēkratu plejāde

Jau pavisam drīz 26.septembrī romantiskā pārpratumu komēdija „Homo Novus” piedzīvos savu pirmizrādi, bet kinoteātros visā Latvijā tā būs skatāma no 28.septembra. Filmas galvenajās lomās ne tikai meistarīgs latviešu aktieru kolektīvs, bet arī kolorīta  seno spēkratu plejāde, kas palīdz atdzīvināt 30. gadu Rīgas šarmu.

Filmas tapšanā ar seno spēkratu nodrošināšanu piedalījās gan Rīgas Motormuzejs, gan Latvijas Antīko automobiļu klubs un tā biedri. Arī paši automobiļu īpašnieki un vadītāji iesaistījās filmēšanā kā masu skatu aktieri un konsultanti. Reti kurā latviešu filmā ir izmantota tik daudz senā tehnika kā „Homo Novus”. Lielu daļu no šiem spēkratiem var apskatīt Latvijas Antīko automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja rīkotajos pasākumos un muzeja ekspozīcijā. 

Galvenajās lomās franču Peugeot 401 un Citroen 11B, amerikāņu Chevrolet Master Deluxe, Buick Eight mod.57 un Ford V8 Standart-Vairogs, itāļu Fiat Balilla 508C, austriešu Hansa 1100 un vācu Wanderer W52 automobilis un BMW R35 motocikls.

“Homo Novus” ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas.  Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu.