Latvijas skolēnu čempionāts trases automodelismā noslēdzies ar valmieriešu uzvaru

Sestdien, 3. februārī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās kārtējais Latvijas skolēnu čempionāts trases automodelismā “Motormuzeja kauss”, kas ik gadu tiek organizēts Rīgas Motormuzejam sadarbojoties ar Valsts izglītības satura centru (VISC).

Šoreiz bija ieradušās 10 komandas no Bauskas, Jelgavas (2 komandas), Valmieras, Rūjienas, Mazsalacas, BJC “Daugmale” (Rīga), TJN “Annas 2” (Rīga), Limbažiem un Rīgas Motormuzeja. Kopējais dalībnieku skaits bija 80 dalībnieku.

Paši pirmie startēja “Iesācēju” klases dalībnieki vecumā līdz 15 gadiem un kā obligāta prasība šajā klasē ir pašizgatavots modelis. Šajā klasē startēja 30 dalībnieki. Par čempionu šajā klasē kļuva Edvards Janītis (Valmiera), 2. vieta Andrim Artejevam (Valmiera) un 3. vietā Nils Makševics (Jelgava). Labākie Motormuzeja dalībnieki ierindojās 5. vietā Krišjānis Kaufmanis un 6. vietā Roberts Ošlejs.

Kā nākamie uz starta stājās jau daudz jaudīgāki rūpnīcu automodeļi “Production 1/24” klasē ar 34 dalībniekiem. Šajā klasē čempiona titulu ieguva Ralfs Leitis (Jelgava), kurš 2017. gada ISRA pasaules čempionātā Itālijā izcīnīja augsto 5. vietu “Formula-1/32” klasē. Otrais Ainārs Sīlis (Valmiera) un trešais Reinis Vidners (Motormuzejs)

Beidzamā klase čempionātā bija brīvā tipa automodeļi “Open 16”, kurā startēja 21 dalībnieks. Sīvā cīņā čempiona titulu ieguva Reinis Vidners (Motormuzejs), 2. vieta Paulim Lauznim (Mazsalaca) un 3. vieta Diānai Vidnerei (Motormuzejs)

Komandu vērtējumā, saskaitot kopā reģistrēto dalībnieku nobrauktos apļus, par Latvijas čempioniem kļuva Valmieras komanda (689,04 apļi). Tai piekāpās Rīgas Motormuzeja komanda kuras rezultāts bija nieka nepilnus 5 apļus mazāks (684,30 apļi). Trešajā vietā Jelgavas komanda (665,53 apļi). Tālāk ierindojās attiecīgi Rūjiena, Mazsalaca, Bauska, “Annas 2”, “Daugmale”, Limbaži un čempionāta debitanti – Jelgavas 2. komanda.

Nākamais Latvijas skolēnu čempionāts norisināsies 2018. gada 3. novembrī – Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.