Ar trim RAF mikroautobusiem atkārtos ekspedīciju uz Vladivostoku

Pirms 40 gadiem – 1977. gadā – ar Latvijā ražotajiem mikroautobusiem "RAF 2203" notika autoizmēģinājuma brauciens "No okeāna līdz okeānam".

Par godu šīs ekspedīcijas 40 gadu jubilejai un Latvijas Antīko automobiļu kluba 45 gadu jubilejai, šogad leģendārā ekspedīcija līdz Vladivostokai tiks atkārtota. Starts braucienam tiks dots 28.maijā pie Rīgas Motormuzeja.

1977.gada maija beigās no Liepājas uz Vladivostoku devās trīs mikroautobusi "RAF 2203" autovadītāja izmēģinātāja Valda Branta vadībā. Braucienā piedalījās arī Rīgas kinostudijas dokumentālo filmu radošā komanda, divi žurnālisti un ārsts.

Atzīmējot šī notikuma 40 .gadadienu, 2017. gada maijā AAK plāno atkārtot šo braucienu, ar trim restaurētiem "RAF 2203" mikroautobusiem veicot šo pašu maršrutu.

Jubilejas autoekspedīcijas starts plānots 28. maijā Rīgā no Motormuzeja un Jelgavas. Ceļš līdz Vladivostokai ir aptuveni 11 000 kilometru pa maršrutu: Rīga - Jelgava - Sanktpēterburga - Maskava - Ņižņijnovgoroda - Kazaņa - Naberežnije Čelni - Ufa - Čeļabinska - Petropavlovska - Omska - Novosibirska - Irkutska - Baikaļska - Ulan Ude - Čita, Habarovska - Vladivostoka.

Autoekspedīcijā, tāpat kā 1977. gadā, plāno doties trīs mikroautobusi RAF sešu līdz deviņu cilvēku sastāvā. Visi autoekspedīcijas dalībnieki, kas pašreiz gatavojas šim pasākumam, ir AAK biedri. Ekspedīciju ir apdrošinājusi sabiedrība "Ergo".