Konkurss 5.-12. klašu skolēniem – Latvijas 100gades spots

5.-12. klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā jaunu Latvijas tūrisma maršrutu izstrādei. Viena no balvām – Rīgas Motormuzeja apmeklējums visai klasei.

Konkursā „Latvijas 100gadesspots” jāizpēta un jāpiesaka vēl neapzināti Latvijas tūrisma objekti, apskates vietas, pasākumi un aktivitātes, kas saistošas jauniešu auditorijai un veicinātu jaunu tūrisma maršrutu izstrādi. Konkursu „Latvijas 100gades spots” rīko Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju. Konkursam pieteikties iespējams līdz 2016. gada 30. novembrim.

Lai piedalītos konkursā, klasei jādefinē teritorija (savas skolas vai dzīvesvietas tuvākā apkaime, ciems, pilsēta, lauku teritorija vai novads), kurā atrodas vēl neapzināti potenciālie tūrisma objekti, apskates vietas, pasākumi, aktivitātes u.c., kas būtu interesanti tieši jauniešu auditorijai un kas varētu izvēlētajai teritorijai piesaistīt lielāku tūristu skaitu, tai skaitā, skolu mācību ekskursijas, jauniešu un ģimeņu atpūtas un Latvijas izzināšanas braucienus. Izvēlētā teritorija, objekts vai aktivitāte līdz 2016. gada 30. novembrim jāpiesaka konkursa platformā 100gadespots.turiba.lv, iesniedzot konkursa nolikumā norādīto informāciju.

Projekta organizatori uzsver, ka ar šo konkursu vēlas veicināt jaunu, radošu, inovatīvu un netradicionālu tūrisma produktu radīšanu, tādējādi sekmējot jauniešu ceļošanu un interesi par savu novadu un Latviju. Iesaistot jauniešus jaunu tūrisma objektu un produktu veidošanā, tiek veicināts jauniešu radošums, iniciatīva, atbildība.

„Šī iniciatīva ir lieliska iespēja jauniešiem iesaistīties Latvijas valsts simtgades norisēs un atklāt Latviju no jauna gan sev pašiem, gan citiem jauniešiem. Konkursā skolēni ir mudināti iesniegt vēl neapzinātus tūrisma objektus, kas sevišķi interesanti pašiem jauniešiem un ļaus Latvijas vērtības ieraudzīt jauniešu acīm,” akcentē Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna.

Konkurss norisināsies no 2016. gada 1. oktobra līdz 2017. gada 1. martam. Visi iesniegtie piedāvājumi un idejas tiks rūpīgi izvērtētas un izmantotas reālu tūrisma maršrutu izstrādei. Tos izstrādās un informatīvā materiālā apkopos Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās tūrisma fakultātes studenti. Maršruti tiks prezentēti starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū Balttour 2017, kā arī izglītības izstādē Skola 2017.

Galvenā balva labākā pieteikuma iesniedzējiem – brauciens visai klasei un skolotājiem uz zinātnes centru AHHAA Tartu, Igaunijā. Konkursa dalībniekiem būs iespēja cīnīties arī par simpātiju balvām no Rīgas Motormuzeja, PINS, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Ričarda vindsērfinga kluba, kā arī īpašā balva no Biznesa augstskolas Turība – 10% atlaide studiju maksai pirmajam studiju gadam.

Papildu informācija par konkursu atrodama KONKURSA NOLIKUMĀ vai mājaslapā http://100gadesspots.turiba.lv, kā arī Biznesa augstskolas Turības mājaslapā www.turiba.lv