Rīgas arhitektūras Gada balvā komplekss “CSDD klientu apkalpošanas centrs un Rīgas Motormuzejs” saņem trīs atzinības

Pirmdien, 3. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau vienpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā.

Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra desmit atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā. Trīs no šīm atzinībām ieguva ēku komplekss - jaunbūvētais CSDD klientu apkalpošanas centrs un restaurētais Rīgas Motormuzejs Sergeja Eizenšteina ielā 6. Ēku kompleksa autors ir SIA „Projektēšanas birojs Arhis”, būvētājs SIA "Skonto būve".

CSDD un Rīgas Motormuzeja ēku komplekss saņēma  Atzinību par administratīvo un muzeja funkciju saliedēšanu un oriģināla arhitektoniskā tēla risinājumu, Atzinību par vides pieejamības risinājumu īstenošanu, kā arī sabiedrības atzinību.

No gandrīz 800 pērn ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem žūrija atlasīja 32, bet finālam tika izraudzīti 11 pretendenti. Gada balva arhitektūrā šogad tika piešķirta Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajam centram.

Gada balva Rīgas Arhitektūrā tiek organizēta kopš 2006. gada, lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu. Tās mērķis — rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to vairojot sabiedrības izpratni un līdzdalību un veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūrā.

Kā pēdējos gados ierasts, balvas pasniegšana simboliski notika iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.