Eksponāti tiek uzposti jaunajai muzeja ekspozīcijai

Rīgas Motormuzeja rekonstrukcijas un jaunās ekspozīcijas izveides laikā tiek veikti arī apjomīgi muzeja spēkratu restaurācijas darbi.

Rekonstrukcijas laikā muzeja restaurācijas darbnīcā ir restaurēts rekordliels eksponātu skaits. Ir tādi eksponāti, kuriem nepieciešami tikai nelieli uzpošanas darbi, bet ir arī tādi, kuriem tiem veikta pilna restaurācija. Daļa no tiem ir muzeja kolekcijas jaunumi un savu prezentāciju plašākai publikai piedzīvos līdz ar muzeja atvēršanu 2016. gada vasarā.

Viens no muzeja jaunumiem, kas pašlaik vēl atrodas restauratoru rokās, ir Čehoslovākijas plūdlīnijas formas brīnums - 1949. gada Tatra 87.

Aerodinamiskas plūdlīnijas formas automobilis Tatra 77 un tam sekojošais modelis Tatra 87, pateicoties tā modernajai tehnoloģijai, tiek slavēts kā modernākais sava laika automobilis Eiropā, kas cilvēces sapni par ātrumu padara vēl sasniedzamāku.

Muzeja restauratoru rokās auto nonāk ļoti kritiskā stāvoklī. Ir jāveic pilna virsbūves atjaunošana, daudzus elementus izgatavojot pilnīgi no jauna, piemēram, aizmugurējos spārnus, salona grīdu, sliekšņus u.c. elementus.

Kāda izskatīsies Tatra 87 pēc restaurācijas varēs uzzināt jau pavisam drīz - 2016. gada vasarā, kad pēc rekonstrukcijas tiks atvērts Rīgas Motormuzejs.