"Daudzveidīgais RAF" Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē!

Jau no sestdienas, 22. septembra, pie mums Bauskas Motormuzejā apskatāma Latvijas autobūves vēstures flagmaņa RAF pastāvīgā ekspozīcija.

Ekspozīcija “Daudzveidīgais RAF” interesentiem dod iespēju ieskatīties leģendārās fabrikas neredzamajā pusē. Kopumā izstādē apskatāmi 6 interesanti RAF inženieru būvēti speciālie spēkrati. Kā vienu no izstādes galvenajiem eksponātiem jāizceļ 1991.gadā RAF eksperimentālajā cehā izgatavoto mikroautobusu ar angļu dizaina akcentu RAF 1, tautā zināmu arī kā RAF-ROKSANA.

RAF-ROKSANA ārējo izskatu un virsbūves konstrukciju izstrādāja RAF dizaineri un konstruktori. Mašīnas virsbūves aprīkošana ar motoru un pārējiem agregātiem tika veikta RAF Rīgas eksperimentālajā cehā. Pēc tam mašīnu aizsūtīja uz Lielbritāniju, jo prototipa pabeigšanai bija piesaistīta automobiļu projektēšanas  firma International Automotive Design (IAD). Sadarbojoties ar RAF konstruktoriem, firma dažu mēnešu laikā izveidoja salona aprīkojumu, kā arī pabeidza virsbūves apdari un krāsošanu. Auto nosaukums nāca no britu firmas IAD, jo tā šo projektu kodētā versijā sauca par Project Roxanne.