VELOSIPĒDA VADĪTĀJA TIESĪBU IEGŪŠANA

Velosipēda vadītāja tiesību iegūšana

CSDD Rīgas Motormuzejs piedāvā iespēju nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu un saņemt velosipēda vadītāja tiesības. Velosipēda vadītāja apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot teorijas eksāmenu (testu).

Eksāmena kārtošanai nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Eksāmenu pieņemšanas un vērtēšanas kārtība:

• Rīgas Motormuzejā tiek pieņemti individuālie un grupu eksāmeni;
  • Lai iegūtu tiesības, veiksmīgi jānokārto teorijas eksāmens;
  • Teorijas eksāmens tiek kārtots datorizēti
  • Izglītības iestādei, kas pieteikusi izbraukuma eksāmenu, jānodrošina datorklase ar interneta pieslēgumu.
  • Eksāmenā ir 10 jautājumi un tie jāatbild 10 minūšu laikā. Eksāmens ir nokārtots, ja pareizi atbildēts vismaz uz 8 jautājumiem.
  • Izbraukuma eksāmeni grupās tiek pieņemti izglītības iestādē, kas pieteikusi eksāmenu. Izglītības iestādei, kas pieteikumi izbraukuma eksāmenu, jānodrošina datorklase ar interneta pieslēgumu.

Maksa par eksāmenu:

• Bezmaksas – kārtojot pirmo reizi
  • Atkārtota eksāmena gadījumā - 1,08 Euro. Maksājumu par atkārtotu eksāmenu var veikt jebkurā CSDD nodaļā, Rīgas Motormuzejā, Biķernieku trases administrācijas ēkā, kā arī izmantojot e-pakalpojumus.

Pieteikšanās eksāmenam:

Individuāli

• Lai pieteiktos velosipēda vadītāja eksāmenam, lūdzam zvanīt uz Rīgas Motormuzeja informācijas telefonu: +371 67025856
  • Pirms došanās uz eksāmenu lūdzam rūpīgi iepazīties ar velosipēda vadītāja eksāmena kārtošanas kārtību.
  • Par iespējām kārtot velosipēda vadītāja eksāmenu citās CSDD nodaļās lūdzam interesēties CSDD mājas lapā.

Grupām

• Izglītības iestādei, kas sagatavojusi skolēnus velosipēdu vadītāju eksāmenam, jāpiesaka šis pakalpojums CSDD mājas lapā berniem.csdd.lv, sadaļā Mana lapa. Pieteikumu var izveidot tikai reģistrēti lietotāji.
  • Eksāmena pieteikums aizpildāms elektroniski, fiksējot visus eksāmena pretendentus un norādot vēlamo eksāmena norises vietu. Elektroniskajā pieteikumā par eksaminējamajiem jāsniedz sekojoša informācija – vārds, uzvārds un personas kods, kā arī jāpievieno personas foto uz balta fona (JPG formāts).
  • Pēc pieteikuma saņemšanas, CSDD speciālists sazināsies ar izglītības iestādi, lai apstiprinātu eksāmena dienu un laiku.
  • Pirms došanās uz eksāmenu lūdzam rūpīgi iepazīties ar eksāmena kārtošanas kārtību.

Sagatavošanās velosipēda vadītāja eksāmenam:

• Satiksmes drošības nodarbība Rīgas Motormuzejā
  • CSDD mājas lapā: http://csnt.csdd.lv pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”). Testa kārtošanas reižu skaitam nav ierobežojumu un tas ir bezmaksas
  • CSDD izveidotajā mājas lapā berniem.csdd.lv  atrodami dažādi ar velosipēdistiem saistīti uzdevumi un informācija
  • Izdevniecība „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar CSDD izdevusi grāmatu Jaunajam velosipēdistam
  • Ceļu satiksmes noteikumi: http://likumi.lv/doc.php?id=90585

T: + 371 67025856